Teoria Chaosu

audycja nt. teorii spiskowych i rzeczy niewyjaśnionych

You are not logged in.

#1 2019-01-07 22:21:25

claude
Administrator
Registered: 2019-01-07

[02.03.2012] Quo vadis Vaticanus? (gość: Marcin Dachtera)

[Ivellios]

Mam parę uwag do pana Dachtery.

Pierwsza sprawa - poprawność językowa wypowiedzi. Jeśli Dachtera chce uchodzić za człowieka poważnego, to nie ma co machać ręką na uwagi o poprawności językowej i mówić że to pierdoły, bo jest wręcz przeciwnie - jest to rzecz niesłychanie ważna, ażeby zadbać o poprawność swoich wypowiedzi. Jeśli ja kogoś słucham i słyszę błędy gramatyczne i kwiatki typu "jom", "som", "tom czy tamtom", "niom", no to przepraszam bardzo, ale taki "poważny" człowiek dużo traci w moich oczach...

Druga rzecz to to, że Marcin Dachtera, przynajmniej ja takie wrażenie odnoszę, traktuje poruszane tematy strasznie jednostronnie i za bardzo się tą tematyką ekscytuje. Zupełnie tak jak gdyby przeszukując posiadane materiały wyszukiwał tylko minusy Kościoła katolickiego. Ja nie mówię, że Kościół jest jakąś ogromnie świętą i wspaniałą instytucją, jednak posiada też i dobre strony oraz miał i ma w swoich szeregach również ludzi dobrych i uczciwych. Oczywiście, jeśli rzucić okiem na historię tej instytucji, to pierwsze co się rzuca w oczy to inkwizycja i takie czy inne spiski tongue ale mówiąc o Kościele warto też czasem wspomnieć o tej jego lepszej twarzy.

#2 2019-01-07 22:21:48

claude
Administrator
Registered: 2019-01-07

Re: [02.03.2012] Quo vadis Vaticanus? (gość: Marcin Dachtera)

Iveiosie, Marcin się wyrobi, dopiero zrobił licencjat, jak będzie na poziomie doktora, to język mu się poprawi. W radiu jak wiesz jest dużo trudniej mówić poprawnie, bo stres powoduje błędy (mi się one często zdarzają, a i Tobie nie raz!).

Watykan jest cały zły, a to że są miliony nieświadomych niczego owiec katolików wśród zagrody wilków stojących na czele religii, to nic nie zmienia. Suma sumarum wychodzi na minus. Spotkałem się z tym, że jak organizacje katolickie dają żarcie bezdomnym np. dominikanie nakłaniają ludzi do modlitwy - wiesz dawać żarcie za to aby się ludzie (bezdomni) pomodlili, to nie jest pomoc, a łapówka. Też kilka lat pomagałem w ramach Food Not Bombs tylko my nie wymagaliśmy bycia związanym z jakąś religią czy jakimikolwiek przekonaniami, aby komuś pomóc. Ba zdarzało się, że biznesmeni/banksterzy brali posiłek!

Podaj mi tą lepszą twarz KK Iveiosie? Oczywiście ona istnieje, jest wspaniała, ale jest bardzo, bardzo wątła. Ja ją znam z doświadczenia, bo pracowałem jako wolontariusz w katolickiej organizacji pomocowej.

Reasumując, Marcin pokazuje, że Watykan stoi na czele NWO i rządu światowego. Po przedstawionej wiedzy przez Marcina staje się jasne co papież JPII miał na myśli mówiąc NWO, czy Benedykt XVI mówiąc o jednym rządzie światowym...

Board footer