Teoria Chaosu

audycja nt. teorii spiskowych i rzeczy niewyjaśnionych

You are not logged in.

#1 2019-01-07 21:36:16

claude
Administrator
Registered: 2019-01-07

Nowa architektura serwisu (2012-03-11 19:48:47)

[Moneetor]
Witam Wszystkich!
Widzę, że odzyskiwanie audycji trwa wyjątkowo długo. Ja generalnie mam wszystko co było do tej pory w KonteStacji i mogę od biedy udostępnić adminowi po kawałkach. Zauważyłem przy okazji, że typowy serwis o tej tematyce ma jednak jedną słabą stronę: otóż wystarczy podpaść z 1 audycją, żeby były problemy z całością. Sugerowałbym zrobić to bardziej w stylu P2P. Widzę to tak: każdy ma "swoje" audycje na swoim serwerze i tego pilnuje, a na stronie głównej co najwyżej hotlinki by były. W przypadku zamknięcia serwisu, wystarczy wtedy odzyskać z ostatniej kopii bazę danych i ewentualnie sprawdzić, czy nic nie zginęło. W przypadku zniknięcia konkretnej audycji, będziemy wiedzieć, komu nadepnęliśmy na odcisk. Poza tym mam pomysł, jak wykorzystać sytuację polityczną na tej planecie: jak chcesz podpadać amerykanom, to stawiaj serwer w Chinach, bo Amerykanie generalnie mogą już im naskoczyć. jak podpadasz POlakom, to lepiej trzymać gdziekolwiek poza Eurokomuną, a jak chcesz podpadać Chińczykom, to możesz trzymać np w USA dane.

#2 2019-01-07 21:39:21

claude
Administrator
Registered: 2019-01-07

Re: Nowa architektura serwisu (2012-03-11 19:48:47)

[Claude mOnet]
Spokojnie, prawie nic nie zniknęło. Prawie wszystko jest już przekopiowane na nowy serwer, teraz tylko będzie podmiana Wordpressa. Z tego co zauważyłem, to zniknęły statystyki za rok 2012 (czyli 3 miechy wstecz) oraz być może część komentarzy.

Ja mam kopię wszystkiego u siebie na dysku, więc bez obaw... Poza tym już jesteśmy poza UE...

Dzięki za propozycje.

Ps. Każdy jak może niech robi u siebie archiwum, bo może nastąpić czas że zablokują Internet, a przynajmniej tego typu inicjatywy...

Board footer