Teoria Chaosu

audycja nt. teorii spiskowych i rzeczy niewyjaśnionych

You are not logged in.

#1 2019-01-07 23:33:10

claude
Administrator
Registered: 2019-01-07

UFO w Biblii (2016-03-06 08:01:09)

[Arcetron]

Każdy katolik czytający pismo święte Nowego lub Starego Testamentu może dostrzec nieprawidłowości zdarzenia lub historie które mogą zaburzyć wiarę w Boga i podważyć wiarygodność religii.

Parę lat temu przeglądając strony internetowe natknąłem się na wzmiankę o Księdze Ezechiela [Starego Testamentu], gdzie jest opis spotkania z obcą cywilizacją i szczegółowy opis pojazdu którym przybyli , początkowo rozbawiło mnie to i pomyślałem że totalna ściema.

Ciekawość jednak sprawiła że postanowiłem sprawdzić czy faktycznie w Biblii jest to zdarzenie.
Jako że urodziłem się katolikiem w każdym domu powinno być pismo święte więc poszukałem trochę ,odkurzyłem mało używany relikt wiary w Boga i o dziwo znalazłem bez trudu to zdarzenie, co spowodowało zwiększenie ciekawości i poszukiwania w innych częściach biblii incydentów związanych z UFO.

No tak ale komu się chce czytać mało ciekawe historię, postanowiłem poszukać w internecie wersji do słuchania w pliku MP3

Księga Ezechiela [czas trwania 3:34:05]:    http://biblia-mp3.pl/Ezechiel_calosc.mp3

Po dalszych poszukiwaniach doszedłem do [Księgi Liczb]:    http://biblia-mp3.pl/Ksiega_Liczb.mp3

I tu chyba jest najciekawiej z powodu urządzenia do komunikacji z Bogiem [arka przymierza] i obiekt w kształcie chmury który jest zawsze nad namiotem z arką przymierza w którym odbywają się spotkania Boga z Mojżeszem i kapłanami

Jeśli ktoś jest dociekliwy to dojdzie do tego że: kurde Bóg ma imię "JHWH" - Jahwe i jest on materialny gdyż wymaga od Mojżesza aby ten nakłonił swój lud  do składania darów w postaci zwierząt w formie żywej jak i przygotowanej do spożycia upieczonej

Jest kilka różnych nazw ofiar dla Boga Jahwe:

- ofiara przebłagania
- ofiara całopalna
- ofiara zadośćuczynienia
- dar ofiarny
- ofiara biesiadna
- ofiara pokarmowa i płynna

No ok ale według dalszych opisów jest etap jak lista zakupów w Biedronce i wyszczególnienie ile i kiedy ma ją być jakie ofiary ze zwierząt złożone w ofierze dla Boga, a za każdym razem podczas składania ofiary ze zwierząt jest obłok chmur nad samym namiotem spotkań i wisi ta chmura czasem parę godzin, cały dzień lub czasem cały miesiąc.

W dalszej części drogi ludu do ziemi obiecanej obiekt "słup z chmury" towarzyszy jak eskorta dla ludzi
Po pewnym czasie lud się buntuje ,a z chmury wydobywa się ogień i ginie nagle 250 ludzi.
Bóg tłumaczy to tym że to kara za nieposłuszeństwo i każe nazywać siebie Bogiem oraz wymaga ofiary przebłagania ze zwierząt a będzie wybaczone ludowi, ale co tam dla boga 250 ludzi ! Bogu można wszystko .

Kontrowersyjnym faktem jest zakłamanie historii upadłych aniołów.
Kościół katolicki odrzucił Księgę Henocha, a wtórej jest dużo o Aniołach, akceptowana jednak jest  przez Kościół Prawosławny
Upadli Aniołowie utożsamiani są ze złem i przekleństwem tego świata, nic bardziej mylnego.
Ci niby upadli aniołowie chcieli wnieść do życia ludzi wiele pozytywnych rozwiązań i nauk dzięki czemu przyspieszono  ewolucję naukowo-techniczną za co owi Aniołowie zostali pozbawieni przywilejów bycia w niebie i posiadania statusu cywilizacji wyższego rzędu.

To tak jakby obecna cywilizacja odnalazła gdzieś w Amazonii nieznane plemię Indian które nigdy wcześniej nie miało kontaktu z techniką, ubraniami i obecnym stylem życia. logiczną sprawą jest pomagać i wspierać innych ludzi aby mieli lżej w życiu a najważniejsze aby wiedzieli jak postępować w rożnych sytuacjach np.  podczas groźnych chorób medycznych lub podczas zagrożeń żywiołów natury.

I to właśnie Aniołowie zrobili dla ludzi, pomagali im jak nauczyciele, a sami zostali zmieszani z błotem i pogrążani w złej sławie  w oczach wielu pokoleń za sprawą Biblii i Religii Kościoła watykańskiego

Komu zależał na tym aby Aniołowie nie ingerowali w życie ludzi ?
Czemu Watykan i kościół niszczył na masową skalę wszystkie książki i opracowania naukowe wybitnych ludzi ?

Łatwiej osiągnąć cel jeśli społeczeństwo jest głupie, a czym miało być społeczeństwo ? zniewoleni przez kogo ? i w jakim celu ?

Board footer