Teoria Chaosu

audycja nt. teorii spiskowych i rzeczy niewyjaśnionych

You are not logged in.

#1 2019-01-08 00:08:18

claude
Administrator
Registered: 2019-01-07

Wolny rynek (2013-04-23 21:10:47)

[Dybuk]

Jakiś czas temu słuchałem audycji na temat wolnego rynku. Nigdy wczesniej o tym nie myślałem, aż do tego momentu. Przekonała mnie to do zakłamania, jakim jest niby ta "wolność".

Ale...
siedzę sobie ostatnio na ćwiczeniach z podstaw ekonomii i omawiamy temat wolnego rynku więc nie odzywam się, bo wiem, że zacząłbym się kłócić. Ale przeżyłem szok. Otóż nie negowali nic z tego, o czym było mówione podczas audycji TC. JAwnie stwierdzili, że w Polsce nie ma wolnego rynku, a jest Społeczna gospodarka rynkowa, które jest zbliżona do socjalizmu, państwo utrudnia zakładanie, prowadzenie i zakańczenie działalności gospodarczej a w rankingu jesteśmy daleko w tyle.  ROzmawialiśmy równieżo przykładzie bankructwa działaności prowadzonej przez Romana Kluskę.

Sama "wolność gospodarcza" jest wolna jedynie z nazwy, gdyż jest poddawana wielu ograniczeniom. Ale to na dłuższy temat.
Oczywiście wspomniałem o żarówkach i koncernach pod koniec smile

Swoją drogą gratuluję audycji. Chociaż nie słucham "na żywo", to w ciągu tygodnia przesłuchuję ze 3 audycje pobrane z archiwum radia paranormalium, więc można powiedzieć, że jestem stałym słuchaczem, chociaż będącym w tyle.

[Claude mOnet]

Dzięki. Pomimo, że audycja nie zajmuje się stricte ekonomią to kilka audycji było w tym temacie.

Board footer